vesti24.mk

Tag : истрага

ВЕСТИ

Поведена истрага против двајца за пронајдено оружје и муниција во Чифлик

admin
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје...
АВТОМОБИЛИ ВЕСТИ

Кој го пали светлото, а кој автомобилите? Ќе отвори ли Рускоска истрага против нарачателите?!

admin
Мафија владее со Република Македонија. Вчерашните аудио материјали тоа го потврдуваат. Вчера бевме сведоци и ние и целата јавност како член на подземјето Горан Димовски...
ВЕСТИ

Поведена истрага за силување малолетник против косовски државјанин

admin
Поведена е истрага за силување против косовски државјанин, кој во овоштарник во атарот на Росоман, со употреба на сила извршил друго полово дејствие врз 17-годишно...
ВЕСТИ

Преживеал вистински хорор во стан во Аеродром: Го тепале и сечеле со жилет, па му ставале сол и парфем на раните- Три лица под истрага за изнуда

admin
Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против три лица, осомничени дека како соизвршители извршиле кривично дело- изнуда во периодот од 13 до 15 овој месец....
ВЕСТИ

Отворена истрага против негувателка заради малтретирање дете

admin
Основното јавно обвинителство Скопје отвори истражна постапка против едно лице за кривично дело – запуштање и малтретирање на дете од чл.201 ст.1 од Кривичниот законик....
ВЕСТИ

Мицкоски: Истрагата за „Рекет“ е се само не е објективна постапка

admin
Мицкоски не верува дека истрагата за случајот „Рекет“, во кој осомничени се Бојан Јовановски – Боки 13, Зоран Милевски – Кичеец и Катица Јанева, е...
ВЕСТИ

Отворена истрага против скопјанец кај кого беа пронајдени марихуана и амфетамин

admin
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

САМУЕЛ ЖБОГАР ПОД ИСТРАГА ЗА КРИМИНАЛ: Правел „бомбона бизнис“ со киријата во куќата на Фатмир Бесими?!

Ferad Aruc
Владата се тресе поради низата на скандали во изминатиов период кои произлегуваат од случаи на конфликт на интереси сомнителни тендер и државни грантови. Случајот со...