vesti24.mk

Tag : истра

СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

(ФОТО) Две жртви во новогодишното капење во Ријека

Ferad Aruc
Во традиционалното новогодишно капење во услови на силно југо и големи бранови напладне крај истарскиот град Ријека загинале двајца мажи, извести тамошната полиција. Како што...