vesti24.mk

Tag : исчезнато лице

ВЕСТИ

Исчезна 40-годишен маж, татко му бара помош од полицијата

admin
Жител на селото Бајрамовци, општина Центар Жупа се води за исчезнат откако неговото оддалечување од домот е пријавено во Одделението за внатрешни работи во Дебар....
ВЕСТИ

МИСТЕРИЈА КОЈА ТРАЕ ОСУМ МЕСЕЦИ: Ни трага, ни глас од младата Марија Брзакова

admin
Една од најголемите мистерии во земјава, исчезнувањето на младата жена Марија Брзакова од струмичкото село Босилово, уште нема разрешница, ниту по повеќе од осум месеци...
ВЕСТИ

Семејството бара помош: Се бара 38-годишен кумановец, пријавен е за исчезнат

admin
Во СВР Куманово, завчера е пријавено дека Т.Т.(38) од Куманово, се оддалечил од својот дом и не се вратил. Случајот во полиција го пријавила неговата...
ВЕСТИ

Пронајдено 17- годишното девојче од Скопје по кое се трагаше 9 дена

admin
М.Е.(17) од Скопје, штитеник од Јавна установа за згрижување деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение, вчера во 11.30 часот била пронајдена на ул.„Томе Арсовски“....