vesti24.mk

Tag : итна медеицинска помош

ВЕСТИ

Прегазен пешак во Гостивар, со тешки повреди пренесен на Клинички

admin
Автомобил „Опел астра“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Р.З.(36) од с.Врапчиште, гостиварско вчера попладне на бул.„Браќа Ѓиноски“ во Гостивар удрил во пешакот Ј.П.(77) од...