vesti24.mk

Tag : Итна медицинска помош

ВЕСТИ

Препораки од Итната медицинска помош за празничните прослави

admin
Во пресрет на претстојните прослави на Новогодишните празници, Службата за Итна медицинска помош ги дава следните: П Р Е П О Р А К И...
ЦРНА ХРОНИКА

Пронајден мртов маж во апартман во Скопје

admin
Четириесет и четири годишниот М.М. од Италија вчера попладне бил пронајден мртов во изнајмен апартман во Скопје на улицата „Томе Арсовски“. Смртта била констатирана од...
МАКЕДОНИЈА

Голем пожар во Скопје, изгореа две куќи- едно лице заврши во болница

admin
Три куќи биле зафатени од пожар, од кои две изгореа вчера вечерта на улицата „Вера Радисављевиќ“. Од полицијата информираат дека пожарот избувнал во куќата на...