vesti24.mk

Tag : Кабиб Нурмагомедов

ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

Погледнете како пријателот на Кабиб го удира МекГрегор (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Се појавила нова снимка од хаосот кој се случил по најголемата борба на УФЦ во историјата, помеѓу Кабиб Нурмагомедов и Конор МекГрегор. По победата и...
СВЕТ СПОРТ

Чеченскиот претседател на Кабиб и му подарил нов автомобил

Ferad Aruc
Чеченскиот претседател Рамзан Кадиров го примил UFC борецот Кабиб Нурмагомедов, откако овој Дагестанец го одбранил шампионскиот појас во лесна категорија. Кабиб вечерта саботата кон неделата...