vesti24.mk

Tag : кабини

ЗАБАВА

Се чекаше со саати: Скопјани се сеќавате ли на овие телефонски кабини? (ФОТО)

admin
-На времето овде чекав ред за да разговрам со роднините од Неготино, честопати телефонската линија шушкаше и прекинуваше, вели скопјанецот Борис. Вака некогаш изгледаа телфеонските...