vesti24.mk

Tag : кабул

СВЕТ

Експлодира Брза помош, 17 жртви, 110 повредени

Ferad Aruc
Најмалку 17 лица се мртви, а 110 се повредени во експлозија на бомба во возило на Брзата помош во Кабул, соопштија авганистанските власти, јавува агенцијата...
СВЕТ

Скокнаа од хотелот нападнат од терористи и избегнаа масакр (видео)

Ferad Aruc
Кога талибаните го нападнаа хотелот “Intercontinental” во Кабул, гостите се обидувале да се спасат како што знаат и умеат. Пет вооружени борци со самоубиствени елеци...
ВЕСТИ СВЕТ

Самоубиствен напад во Кабул, најмалку 40 загинати, 30 ранети

Ferad Aruc
Најмалку 41 лице загина, а 84 се повредени во бомбашкиот напад извршен утрово врз зградата на културниот центар „Табјан“ во Кабул, јавува Anadolu Agency (AA)....