vesti24.mk

Tag : Кавадарци

ВЕСТИ

Дваесетиосум годишниот Блаже од Кавадарци доби бубрег од Верица Белчовска

admin
Семејството Сапунџиеви од Кавадарци вечерва преку изјава за МИА се заблагодари за донираниот бубрег за нивниот 28-годишен син Блаже. Мајката Форка рече дека сочувствуваат со...
ВЕСТИ

И вечерва кавадарчани дишат загаден воздух

admin
И вечерва граѓаните дишат загаден воздух, покажуваат мерните станици за мерење на загаденоста во воздухот. Имено, најазагадено е во општина Кавадарци со измерени 230 ПМ...
ВЕСТИ

Кавадарчанец бил нападнат во казино, кавадарчанка нападната од сопругот пред казино

admin
Кавадарчанец бил нападнат во казино, а во друг случај кавадарчанка била нападната од сопругот пред казино. За двата настана викендов, денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол...
ВЕСТИ

ОЈО со детали за тешката сообраќајка што се случи во Кавадарци, во која загина 26-годишно момче

admin
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци во координација со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи изврши увид на местото каде денеска се...
ВЕСТИ

ДРАМА ВО КАВАДАРЦИ: Пожарникарите вечерва го пробиле станот на жена која живеела сама и влегле во бањата- имале што да видат таму

admin
Вистинска драма се случувала вечерва во Кавадарци, при која пожарникари спасиле жена на возраст од околу 80 години, потврдија за МИА од кавадаречката Противпожарна единица....
ВЕСТИ

Нелоски: Неготино, Кавадарци и Тиквешијата ќе бидат столбот на изборната победа на ВМРО-ДПМНЕ

admin
Поминаа веќе три години веќе две години откако како дојде животот тука во Неготино. Кога влегов во Неготино се чувствував како во 2017-та година, ништо...
ВЕСТИ

Поднесена кривична против лихвар од Кавадарци: Пресметувал месечна камата од 200%

admin
Полицијата од Кавадарци поднесе кривична пријава против 28-годишник од овој град, поради сомнение за сторено кривично дело лихварство. Како што информираат од МВР, во периодот...
ВЕСТИ

Силјановска Давкова: Македонците постоеле како нација и пред да постои државата Македонија

admin
Сакам најпрво да се заблагодарам на ВМРО-ДПМНЕ, на претседателот Христијан Мицкоски, за можноста на демократски начин на Конвенцијата во Струга, како што наликува во еден...
ЦРНА ХРОНИКА

Три лица повредени во сообраќајка на патот Градско-Прилеп

admin
Три лица се полесно повредени во сообраќајната несреќа која вчера околу 11 часот и 40 минути се случи на патот Градско-Прилеп во близина на кафеаната...
МАКЕДОНИЈА

Конечни резултати од вториот изборен круг од Локалните избори 2017

admin
Со процесирани 100% од гласовите од избирачките места каде се одржа втор изборен круг, избрани се градоначалници на 35 општини и тоа: Во Кисела Вода...
ВЕСТИ

МВР: Не е точно дека е приведен Митко Јанчев, регистрирани притисоци врз гласачи во Кавадарци

admin
Откако портали блиски до ВМРО-ДПМНЕ, објавија дека вечерва кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев бил приведен, со демант се јави МВР. Веста...