vesti24.mk

Tag : казахстан

ЗАБАВА

ФОТО: Пронајдени скелети на праисториските Ромео и Јулија

admin
Гроб стар 5.000 години е пронајден во подрачјето на Караганда во Казахстан, а во него се погребани праисториски Ромео и Јулија. Во непосредна близина на...