vesti24.mk

Tag : казна

ЗАБАВА

Полицајци дошле да растурат корона-забава и останале подзинети: Казнета баба од 82 години, славела 70-ти роденден на пријателка (ФОТО)

admin
Маурин Хог (82) од Шкотска е казнета затоа што ги прекршила мерките за епидемија и отишла на забава свесно кршејќи ги мерките за корона. Бабата...
ЗАБАВА

КАЗНЕТ СО 400 ЕВРА ПОРАДИ ЈАДЕЊЕ БУРЕК ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИН! БУРЕКЏИЛНИЦАТА СЕ ОГЛАСИ: Ние ќе ја платиме казната! (ФОТО)

admin
Една бурекџилница во Љубjана вети дека ќе ја покрие казната за човек кој доставува храна, кој бил казнет затоа што јадел на јавно место за...
ВЕСТИ

Казнети 513 возачи во Скопје: 148 за пречекорена брзина, 82 мотоциклисти

admin
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. -На територија на град Скопје во текот...
ЗАБАВА

Момче го украде автомобилот на родителите, а потоа доби лекција која ќе ја памети цел живот (ВИДЕО)

admin
Родители од Лас Вегас го казнија својот син. Малолетно момче, Ангел (14), го украл автомобилот на родителите и се возел низ улиците. Случајот е пријавен...
ВЕСТИ

Бидејќи пренесуваше коронавирус, екс-директорката на Кожна клиника ќе плати 10.000 евра

admin
Кривичниот суд го прифати барањето на Основното јавно обвинителство и со 10.000 евра ја казни поранешната директорка на Кожната клиника Нина Цаца Биљановска порaди пренесување...
ЗАБАВА

Пијан Босанец против германски полицајци: Му ги одзела клучевите, тој ги нашол резервните и продолжил да вози

admin
Ноќта помеѓу 1 и 2 февруари му била многу интересна на еден Босанец во Германија. Полицијата на Зигсдорф на автопатот А8 кон Салцбург, во близина...