vesti24.mk

Tag : казнет

СВЕТ

Белгиец казнет со 3.000 евра поради навреда на полицајка

Ferad Aruc
Маж што вербално нападнал полицајка стана првиот граѓанин на Белгија осуден за сексизам на јавно место, објави „Гардијан“. Судот во Брисел му одреди глоба од...