vesti24.mk

Tag : казни

ВЕСТИ

Внимавајте, продолжуваат засилените полициски контроли- фрчат казни, само вчера 330 санкции на оваа делница

admin
Министерството за внатрешни работи во изминативе денови спроведува засилени акциски контроли на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум, а во текот на вчерашниот ден (10.04) санкционирани се 330...
ВЕСТИ

МВР: Казнети 449 лица за неносење маски – регистрирани 16 прекршоци на забраната за движење

admin
Од 20.00 часот (07.04.2021) до 05.00 часот (08.04.2021) констатирано е дека 16 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (07/08.04.2021)...
ВЕСТИ

Полицијата вчера на територитајата на Македонија казни 140 возачи за непрописно престигнување

admin
Во текот на вчерашниот ден (29.03.2021) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат...
ВЕСТИ

МВР: 23 лица не ја почитувале забраната за движење, регистрирани 455 санкции за неносење маски

admin
Од 22 часот (17.03.2021) до 05 часот (18.03.2021) констатирано е дека 23 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак...
ВЕСТИ

За неносење на маски регистрирани 422 прекршоци

admin
Во текот на изминатото деноноќие (01/02.03.2021) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 422 прекршоци....
ВЕСТИ

Санкционирани 139 возачи во Скопје: 31 за брзо возење, 2 за возење под дејство на алкохол

admin
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (19.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје...
ВЕСТИ

Внимавајте, има интензивни контроли: За 7 дена извршени 5.228 надзори, затворени 6 угостителски објекти

admin
Во периодот од 8-ми до 14-ти февруари, Државниот пазарен инспекторат, Државниот инспекторат за труд, Државниот санитарен и здравствен инспекторат, Државниот инспекторат за животна средина, Агенцијата...
ВЕСТИ

МВР: 103 сакционирани возачи во населба Ченто

admin
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (10.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. -На територијатата на населба Ченто изречени...
ВЕСТИ

МВР: 182 казнети возачи во Скопје

admin
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (07.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. -Само на територијата на град Скопје...
ВЕСТИ

Внимавајте со брзината – полицијата казни 257 возачи на овој автопат за брзо возење!

admin
Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на 02,03, 04 и 05 февруари спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возењето со поголема брзина од дозволената...