vesti24.mk

Tag : какао

ЗАБАВА

Сите знаеме дека какаото е здраво: Кога ќе ги прочитате овие факти – веднаш ќе си направите едно!

admin
Нутриционистите за какаото велат дека е суперхрана, а во тоа дефинитивно ќе ве уверат и овие податоци. Еве неколку интересни факти за какаото и за...
ЗАБАВА

Какаото и чоколадото се корисни за човековото здравје

admin
Нутриционистите секогаш препорачувале дека слатките можат да бидат и здрави, но само ако не содржат премногу шеќер или други штетни состојки што го уништуваат имунитетот,...
ЗАБАВА

Го намалува стресот и штити од рак- еве зошто треба да пиете какао секој ден

admin
Една шолја какао дневно треба да ви стане навика. Вашиот организам ќе ви биде благодарен. Позната е како билка која го чува организмот од слободни...