vesti24.mk

Tag : како легнале државни пари

МАКЕДОНИЈА

Антикорупциска бара ОЈО да испита како државни пари легнале на сметка на ДУИ

Ferad Aruc
Ќе се најде ли  партијата на  Али Ахмети на тапет на ЈО. Од јавното обвинителство не одговорија дали ќе отворат истрага з азлоупотренб на државни...