vesti24.mk

Tag : Каланхое

ЗАБАВА

Ова цвеќе дома заменува десетина антибиотици

admin
Каланхоето е лековито растение, чии својства се користат кога растението ќе достигне 40-60 сантиметри и кога долната страна ќе стане густа. Растението има антинфламаторно и...