vesti24.mk

Tag : калинка

ЗАБАВА

Корисен трик: Како да исчистите калинка без да направите неред во кујната? (ВИДЕО)

admin
Во ова интересно видео ќе погледнете корисен трик со кој може многу лесно да исчистите калинка, без притоа да направите неред во кујната. Калинката е...
ЗАБАВА

Мали моќни топчиња: Еве зошто оваа есен треба да јадете калинки

admin
Чистењето калинка не е некоја интересна активност, но малку труд дефинитивно ќе се исплати. Постојат голем број причини зошто оваа есен треба да јадете калинки....
ЗАБАВА

Калинките и малините го подмладуваат телото

admin
Швајцарски научници утврдија дека калинките и малините го забавуваат стареењето на човечкото тело и прават да се чувствуваме и изгледаме помладо. Испитувањето е спроведено со...
ЗАБАВА

Погледнете што му прави сокот од калинка на вашиот организам

admin
Ако сакате да го успорите процесот на стареење и да го зајакнете имунитетот, пијте свежо цеден сок од калинки, советуваат експертите. Оваа вкусна напивка е...
ЗАБАВА

Помогнал на луѓе по срцев удар, вие не чекајте да дојде до таму: Рецепт за вашите артерии и холестеролот

admin
Овој рецепт со сезонското овошје кое сега е достапно ги прочистува артериите од вишокот масти и соли, и е превенција од срцеви болести и срцев...