vesti24.mk

Tag : комарец

ЗАБАВА

Прва помош за каснување од инсекти: Како да се намали отокот од комарци, пчели, оси, стршлени и пајаци

admin
Сите сакаме пролет и лето, но уживањето во убавото време често ни се расипува од „блискиот контакт“ со инсектите како што се пчелите, комарци, оси,...
ЗАБАВА

Слушал чуден звук од неговиот нос: Кога отишол на лекар се соочил со одвратна вистина (ВИДЕО)

admin
Момче од Виетнам со денови слушал чуден звук, кој доаѓал од неговиот нос. Кога конечно решил да посети лекар, дознал дека во неговиот нос живее...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Убодот од комарец изгледа многу поужасно отколку што претпоставувате

admin
Комарците се најверојатно едни од најдосадните битија на планетата, тие бодат, а некои можат и да пренесат разни опасно болести. На авторот на ова видео...