vesti24.mk

Tag : комисија за заразни болести

ВЕСТИ

УТРЕ КОНЕЧНО ЌЕ ЗНАЕМЕ: Ќе се укинува ли носењето на маски на отворено? Комисијата за заразни болести ќе одлучува и за полицискиот час

admin
Заменик-минисерот за здравство Илир Хасани, денеска, на отворањето на реновираното одделение за хронично болни во Психијатриската болница во Бардовци, изрази надеж дека од следната недела...
ВЕСТИ

ЌЕ ИМА ЛИ ПОПУШТАЊЕ НА МЕРКИТЕ? Комисијата за заразни болести денеска ќе ги разгледува барањата на угостителите

admin
Комисијата за разни болести денеска ќе одржи состанок на кој ќе се одлучи дали ќе има попуштање на мерките и дали барањата на угосителите ќе...
ВЕСТИ

Угостителските објекти да се затворат во 18 часот, нова препорака на Комисијата

admin
Комисијата за заразни болести ќе препорача до Владата нов пакет на рестриктивни мерки за период од 18 декември до 21 јануари. Препораката до Владата ќе...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Комисијата и Филипче да си дадат оставки, 870 заболени и 14 починати за еден ден се заради нивната неспособност

admin
Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа...
ВЕСТИ

Полициски час не е исклучена можност: Заврши утринскиот состанок на кризниот штаб, Филипче закажа прес-конференција

admin
Заврши седницата на главниот кризен штаб на кој се анализираат последните случувања со коронавирусот во Македонија и препораките кои се добиваат од страна на Комисијата...
ВЕСТИ

Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали ќе се воведат нови рестриктивни мерки

admin
Комисијата за заразни болести денеска ќе одржи состанок на кој ќе се одлучува дали повторно во земјава ќе биде воведен полициски час или ќе се...
ВЕСТИ

До утре ќе се знае дали ќе има нови рестриктивни мерки против Ковид-19

admin
Комисијата за заразни болести најдоцна до утре ќе одлучи дали ќе предложи враќање на рестриктивните мерки за време на продолжениот викенд, пред христијанскиот празник Духовден....