vesti24.mk

Tag : компанија круз

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Компанијата Круз најави нов автомобил без волан (ФОТО)

admin
Американската компанија Круз објави дека, во соработка со својот мнозински сопственик – корпорацијата Џенерал моторс, ќе побара одобрение од надлежните институции за производство на ограничен...