vesti24.mk

Tag : Компир пита

ЗАБАВА

Компир-пита: Ќе посакате да ја направите и пробате веднаш

admin
Подгответе ја денес оваа вкусна пита… Потребно е:20 г свеж квасец200 мл вода1 лажиче шеќер4 средно големи компири300 г брашнопрстофат свеж рузмарин1 лажиче сол2 лажици маслинов зејтин + за премачкувањеморска солсусам Подготовка:– Компирите...