vesti24.mk

Tag : конго

Uncategorized

Последиците од климатските промени најдрастични во Конго

admin
Една половина од оваа африканска држава се бори со силните и обилни врнежи од дожд а другата со сушата. Проблемот предизвикан од климатските промени по...