vesti24.mk

Tag : Конор Мекгрегор

ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

Погледнете како пријателот на Кабиб го удира МекГрегор (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Се појавила нова снимка од хаосот кој се случил по најголемата борба на УФЦ во историјата, помеѓу Кабиб Нурмагомедов и Конор МекГрегор. По победата и...
ВЕСТИ СПОРТ

Се огласи пријателот на Хабиб кој го нападна МекГрегор во „кафезот“: Го исполнив тоа што го ветив

Ferad Aruc
Големата борба која со месеци ја очекуваа фантатиците на УФЦ останаа шокирани од расплетот во Лас Вегас, не поради пбоедата на Хабиб Нурмагомедов, туку поради...
СВЕТ СПОРТ

Нова снимка: И Мекгрегор е виновен за хаосот што настана во Лас Вегас

Ferad Aruc
Хабиб Нурмагомедов ја доби УФЦ борбата со Конор Мекгрегор во Лас Вегас, но едноставно денеска никој не зборува за неговиот триумф туку за инцидентот и...