vesti24.mk

Tag : контрола

ВЕСТИ

АХВ со засилени контроли пред велигденските празници

admin
Во пресрет на велигденските празници и зголемената побарувачка на јајца, бои за јајца, месо и други прехранбени производи, инспекциските служби на Агенцијата за храна и...
ВЕСТИ

Трипуновски: Треба да се сноси одговорност за невршење на контрола на храната која што ја конзумираат граѓаните

admin
Од договорите склучени помеѓу Агенцијата за храна и ветеринарство со Факултетот за ветеринарна, дојдовме до заклучок дека минатата 2019 година имало еден вакум простор односно...
ЗАБАВА

Балканец го фати контрола во германски автобус- на неговото име и презиме се смее целиот регион, но по ова скапо ќе зажали (ХИТ ВИДЕО)

admin
Последен пат кога сме се возеле без карта во автобус и ова ни успеало, беше некаде во 1999-та. Но, кај наивните Германци очигледно уште поминува...