vesti24.mk

Tag : Концерт

ВЕСТИ КУЛТУРА

Бетовен: Редефиниција со Јонијан Илијас Кадеша

admin
Оркестарот на Филхармонија в четврток, во 20 часот ќе го одржи концертот насловен „Бетовен: Редефиниција“ на кој како солист ќе настапи виолинистот Јонијан Илијас Кадеша...
ВЕСТИ КУЛТУРА

Концерт на Илкоски и Имери во Филхармонија

admin
Младите афирмирани уметници – виолинистот Бојан Илкоски и пијанистот Дино Имери, кои како дуо во изминатите седум години имаа заеднички концерти во земјава и во...
ВЕСТИ КУЛТУРА

Концерт Нова Година – нов почеток! на Филхармонија

admin
Со концертот Нова Година – нов почеток! што ќе се одржи вечер (20.00) Филхармонија ја завршува концертната сезона за 2020 година. Станува збор за несекојдневен...
ВЕСТИ КУЛТУРА

Концерт „Фузија“ во Камерната сала на Филхармонија

admin
Во Камерната сала на Филхармонија вечерва ќе настапат македонските музичари Стојан Димов (кларинет и саксофон), пијанистите Дино Имери и Маја Поповиќ и саксофонистот Нинослав Димов....
ВЕСТИ КУЛТУРА

Концерт на гудачкиот квартет „Вива Стрингс” во Кичево

admin
На платото пред Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево вечерва концерт одржа гудачкиот квартет „Вива Стрингс“ од Скопје. – Програмата на овој концерт беше...
ВЕСТИ

Се продале 2.000 наместо 600 билети: Кривична за организаторот на концертот на Петар Грашо

admin
Организаторот на концертот на Петар Грашо во античкиот театар на локалитетот Хераклеа во Бтиола, кој се одржа на 20 август, ќе добие кривична пријава, изјави...
ЗАБАВА

Секој први јануари го следат милиони гледачи: Десет занимливости за Новогодишниот концерт во Виена

admin
Секое претпладне први јануари е резервиран за традиционалниот Новогодишен концерт на виенската филхамронија. Се изведуваат дела на Јохан Штраус, членови на неговото семејство и негови...
ЗАБАВА

Скопјанец стана хит на интернет: „Ја барам девојката што ми даде влажно марамче на концертот на Чолиќ“

admin
На интернет кружи интересна порака за помош од скопјанец, кој ја бара девојката која му дала марамче за време на концертот на Здравко Чолиќ во...
ВЕСТИ СВЕТ

Овој полицаец го нарекуваат свиња, а ќе ви стане јасно и по гледањето на видеото

Ferad Aruc
Една жена на концерт на популарниот рапер Дрејк во Хјустон останала во шок кога видела полицаец како фотографира задник на друга жена без нејзино знаење....
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Погледнете која светска ѕвезда ќе пее пред реферeндумот во Скопје (ФОТО)

Ferad Aruc
Светската музичка атракција коај потекнува од Косово, Дуа Липа, неофицијално, ќе има концерт во Скопје пред референдумот на 30 септември. Липа наводно доаѓа како поддршка на Македонија...
Uncategorized ЗАБАВА

Карлеуша ја покажа одличната фигура – во проѕирен фустан се појави на концертот на Шерифовиќ

admin
Пејачката Марија Шерифовиќ  направи концерт во Штарк Арената, концерт кој се очекуваше долго време. Од овој спектакл беа дел многу познати личности, а не изостануваше...