vesti24.mk

Tag : коприва

ЗАБАВА

Коприва е лек против уморот! Сега се бере, а ова се болките на кои делува

admin
Егзема, главоболка, ревматизам, гихт, артритис – копривата има корисен ефект врз сите овие заболувања. Покрај тоа, листот од коприва, кој се бере и суши во...
ЗАБАВА

Дојдоа алергиите и нивните непријатни симптоми, оваа билка е лекот за вас

admin
Има евтин и лесен начин да се спасите од пролетните алергии кои предизвикуваат кивање, солзење на очите, кашлање и многу непријатности. Се што ви треба...
ЗАБАВА

Само тие кои имаат алергија, знаат колку е тешко: Оваа билка е спас за вас

admin
Има евтин и лесен начин да се спасите од пролетните алергии кои предизвикуваат кивање, солзење на очите, кашлање и многу непријатности. Се што ви треба...
ЗАБАВА

Ова растение е поздраво од спанаќот

admin
По многу истражувања, докажано е дека копривата е многу поздрава од спанаќот, зељето или било кој лиснат зеленчук. Содржи значително количество на хлорофил, минерални соли...