vesti24.mk

Tag : корисници

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Телеграм вчера доби 70 милиони нови корисници благодарение на падот на Фејсбук

admin
Апликацијата Телеграм вчера доби повеќе од 70 милиони нови корисници благодарение на шестчасовната блокада на Фејсбук и услугите за пораки како што се Ватсап, Инстаграм...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Ватс-ап достигна две милијарди корисници

admin
Апликацијата Ватс-ап ја достигна бројката од две милијарди корисници ширум светот, се вели во официјално соопштение. Најпопуларната апликација за испраќање пораки со ова стана една...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

ЈуТјуб воведува новини, корисниците ќе бидат воодушевени

admin
ЈуТјуб одлучи на корисниците дополнително да им ја олесни контролата над апликацијата, без оглед каков уред користат. Новините се воведени во апликацијата за мобилен телефон,...