vesti24.mk

Tag : коронавирусот

ВЕСТИ

АЛАРМАНТНО: Шест деца позитивни на коронавирусот денеска хоспитализирани во Козле

admin
На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 3 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 83 пациент. На кислородна поддршка се 50 пациенти, нема на механичка...
ЗАБАВА

Хиндуистичка група нуди кравја урина за сузбивање на коронавирусот

admin
Хиндуистичка група организираше денеска групно пиење урина затоа што веруваат дека кравја урина има лековити својства и може да послужи како превенција од коронавирусот. „Забавата“...
ЗАБАВА

Симсонови го предвиделе Коронавирусот уште во 1993 година! (ВИДЕО)

admin
Фановите на Симсонови веруваад дека долгогодишната анимирана серија го предупредила светот за коронавирусот уште пред повеќе од 2 децении. Како доказ ја наведуваат епизодата од...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук ќе ги спречува дезинформациите за коронавирусот

admin
Фејсбук работи на спречување на дезинформации и потенцијално штетните содржини за коронавирусот, откако на социјалните мрежи почнаа да се појавуваат лажни вести за епидемијата, соопшти...