vesti24.mk

Tag : корона вирус

ЗАБАВА

Можно ли е новиот кинески корона вирус да стане глобална епидемија?

admin
Она што започна во средината на декември како мистериозно респираторно заболување во Кина, сега уби најмалку шест лица, заболеа стотици повеќе и се шири во...