vesti24.mk

Tag : Корупција

ВЕСТИ

Амбасадорката Брнс: Формирањето на влада е во рацете на пратениците, нова влада за справување со корупцијата и неказнивоста на криминалот

admin
-Новата влада да се формира во предвидените рокови, со цел да се продолжи борбата против здравствената криза со Ковид-19. Во парлементарна систем, премиерското место е...
ВЕСТИ СВЕТ

100.000 луѓе во Романија се дигнаа против корупираната Влада

Ferad Aruc
Околу сто илјади Романци од кои поголемиот дел се иселеници, побараа вчера во Букурешт оставка од владата која ја обвинуваат за корупција. Протестите беа одбележани...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Корупцијата и криминалот царуваат во државата

Ferad Aruc
Македонија е заложник на криминалниот картел кој го предводи Заев. Правната држава стана мисловна именка, а за само една година СДСМ и Заев успеаја да...
МАКЕДОНИЈА

Македонија меѓу најкорумпираните земји, според Индексот на перцепција на корупција

Ferad Aruc
Станува збор за историски пад од 17 места, откако минатата 2017 година Република Македонија паднала за 24 места на Иднексот на перцепцијата на корупција, а...