vesti24.mk

Tag : коски

ВЕСТИ

Направена прва трансплантација на коски – момче доби коскено ткиво од починатата Верица

admin
На Клиниката за Ортопедски болести е направена првата трансплантација на коска кај 19 годишен пациент, а операцијата траеше пет часа, информира Министерството за здравство. –...
ЗАБАВА

Може да биде опасно по живот- Веднаш направете го ова ако ви се заглави коска од риба во грлото

admin
Дали некогаш ви се случило да јадете риба и да ви се заглави коска во грлото. Тоа често знае да се случи, затоа внимавајте кога...
ЗАБАВА

Ова девојче преживува голгота поради болеста: Кога ќе кашла ѝ се кршат коските, дури и прегратката е кобна за неа (ФОТО)

admin
Мари Холм Лорсен (21) од Данска до сега 500 пати ги скршила коските во телото. Кршењето на коските се последица од кивање и кашлање, а...