vesti24.mk

Tag : космонаут

ЗАБАВА

На арапскиот космонаут на МВС му се зголемила главата

admin
Првиот космонаут од Обединетите Арапски Емирати, Хаза ал Мансури минатата седмица пристигна на Меѓународната вселенска станица (МВС). Кусо по доаѓањето, тој откри промени кај самиот...