vesti24.mk

Tag : космос

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Продолжува судењето за случајот „ТНТ“

Ferad Aruc
Денеска во Кривичниот суд продолжува судењето за предметот на СЈО „ТНТ“, кој се однесува на уривањето на стамбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски. Според...
МАКЕДОНИЈА

Четврто обвинение за Груевски – На 24 јануари седнува на обвинителна клупа за уривањето на „Космос“

Ferad Aruc
Никола Груевски, екслидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на 24 јануари во 10 часот седнува на обвинителна клупа, дознава „Макфакс“. Закажно е судење за предметот „ТНТ“ за уривањето...