vesti24.mk

Tag : Косово

ЗАБАВА

Доби повеќе следбеници на Инстаграм отколку што има жители неговата земја- овој човек стана хит поради српско-косовскиот спор

admin
Аноу Дебао жителот на државата Науру која го повлече признанието на така наречената држава Косово најверојатно се шокирал кога за многу кратко време на својот...
ВЕСТИ

Пратениците ќе расправаат за реципрочно признавање на возачките дозволи со Косово

admin
Собранието на Република Македонија денеска треба да ја одржи 98. седница на која треба да бидат разгледани 26 предлог закони и годишни извештаи. Пратениците треба...
БАЛКАН ВЕСТИ СВЕТ

Вучиќ: Србија има три цели на Косово

Ferad Aruc
Српскиот претседател, Александар Вучиќ рече дека главните цели на Белград на Косово се зачувување на мирот и стабилноста, заштитата на државните интереси и осигурувањата на...
ЗАБАВА

Косовската мисица ги освои сите со истетовираните облини и провокативните видеа на Инстаграм

Ferad Aruc
Атрактивната Албанка, Морена Тараку својата кариера ја започна како мисица. Убавицата е родена во Приштина и започнала да се занимава со музика, а нејзините слободни...
БАЛКАН ВЕСТИ

Вучиќ предлага поделба на Косово и размена на територии?

Ferad Aruc
Српскиот претседател ја отвора можноста за нов договор со соседно Косово, кое се отцепи од Србија пред 10 години, кој овојпат би ја вклучувал и...
Uncategorized ЖИВОТ СПОРТ

Ова е мистериозната сопруга на Гранит Џака албанскиот провокатор

admin
Леонита Џака, сопруга на репрезентативецот на Швајцарија, Гранит Џака, е воодушевена од начинот на кој нејзиниот сакан го прославил голот против Србија во второто коло...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ

Тепачка во косовското Собранието (ВИДЕО)

admin
Пратеникот на Демократската партија на Косово (ПДК) во косовското Собрание, Џавит Халити денеска за време на собраниската расправа го удри неговиот колега од Демократскиот сојуз...
ЦРНА ХРОНИКА

Полицајци со возило слетаа во реката Лепенец, цела ноќ се трага по нивните тела

Ivana
Двајца косовски полицајци исчезнаа откако доживеаја сообраќајна несреќа на автопатот „Генерал Јанковиќ“ – Качаник. Тие со нивното возило изгубиле контрола и слетале во реката Лепенец,...
БАЛКАН

Косовскиот премиер Харадинај гo смени врвот на безбедносните служби

Ferad Aruc
Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, побара оставка од министерот за внатрешни работи, Фљамур Стефаја, и од шефот на тајната служба, Дритон Гаши, поради контроверзното апсење и...
БАЛКАН

Тензиите Растат : Србите ќе формираат свој ентитет, Косово предупредува!

Ferad Aruc
По одлуката на членовите на Српска листа да ја напуштат косовската влада и сами да формираат Заедница на српски општини, на северот на Косово би...
БАЛКАН

Српски тупаници против албански пушки

Ferad Aruc
Упадот на косовската полиција во Салата ”Митровачки двор” го забележале камерите, а граѓаните со голи раце се обидувале да ги спречат. Момче во сина јакна...
БАЛКАН

Не стивнува бурата поради апсењето во Косово: Ме влечеа како куче, правеа селфи…

Ferad Aruc
Марко Ѓуриќ, шефот на Канцеларијата за Косово и Метохија при Владата на Србија, се обрати до јавноста еден ден подоцна откако косовската полиција го уапси...