vesti24.mk

Tag : костен

ЗАБАВА

Пет неверојатни факти за костенот: Го крева имунитетот, го намалува ризикот од болести, а еве кој треба да го избегнува!

admin
Есента не е само убава сезона, која ни носи уживање во магичните бои на природата, таа ја збогатува нашата исхрана со своите плодови, а со...
ЗАБАВА

Најдобриот лек на есента: Овој плод е преполн со витамини!

admin
Одличен е за забите и коските поради комбинацијата калциум, фосфор и магнезиум. Постојат многу причини поради кои во исхраната треба да го додадете костенот, кој...