vesti24.mk

Tag : коце трајановски

ВЕСТИ

Трајановски: Со СДСМ на власт општините и јавните претпријатија тонат во долгови, ВМРО-ДПМНЕ се грижи за општественото добро и ќе изгради силни и развиени европски општини

admin
Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, на вечерашната трибина за локална самоуправа во Гази Баба, истакна дека со СДСМ на власт општините и...
ВЕСТИ

Трајановски до Шилегов: Дали во време на рецесија и пандемија, приоритет беше да се отвори тендер кој го доби партнер на Царовска?!

admin
Вечерва на САМО ВИСТИНА Петре Шилегов прашан за етичката норма за нов тендер од 1.000.000 денари за партнерот на министерот за образование Мила Царовска, наместо...
ВЕСТИ

Трајановски: Лесно е да ветувате чист воздух, тешко е да се работи, вашата лажна борба има крај

admin
❗️Лесно е да шетате со маски и да ветувате дека ќе го исчистите воздухот, тешко е да се работи.❗️Да ги исклучите имструментите а некои од...
ВЕСТИ

Трајановски: Во мое време се асфалтираше ноќно време за да не се кочи сообраќајот како сега

admin
Во денешната емисија „Само Вистина“ гостуваше Коце Трајановски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ кој што посочи дека кога тој беше градоначалник се градеше и не...