vesti24.mk

Tag : коцкање

ЗАБАВА

Монахињите нема да одговараат за проневерените половина милион долари за коцкање во Лас Вегас

admin
Двете монахињи од католичко училиште во Калифорнија, кои признаа дека проневерале околу 500.000 долари за коцкање во Лас Вегас, нема да одговараат за стореното дело....
ЖИВОТ

Исповед на скопјанец: Како станав зависник од коцкање – изгубив се што имам, дури и семејството

Ferad Aruc
Животното искуство на овој скопјанец започнало пред некои десет години. Премногу млад, но со огромна љубопитност решил од блиску да се запознае со коцкањето. -Сметав...
МАКЕДОНИЈА

Нови правила за кладилниците и коцакрниците во Македонија

Ferad Aruc
Министерство за финансии подготвува предлог на закон за изменување и дополнување на законот за игрите на среќа и за забавните игри. Во образложението се вели...