vesti24.mk

Tag : Кочо Анѓушев

ВЕСТИ

СКАНДАЛ ПРЕД ПЕНЗИЈА: „Лидер“ открива како Анѓушев предизвикал стечај на ТЕ-ТО и станал дел од скандалот вреден 200 милиони евра!

admin
На последниот ден од политичката кариера на вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, „Економски Лидер“ го објавува четвртото продолжение од скандалот во централата ТЕ-ТО, кој...
ВЕСТИ

Влада: Нема правен основ за одговорност на Анѓушев

admin
По повод информацијата за поднесената иницијатива на Државната комисија за спречување на корупција за поведување постапка за утврдување одговорност на заменикот на претседателот на Владата...
ВЕСТИ

„Лидер“ открива скандал: Заев и Анѓушев дел од криминал вреден 200 милиони евра, заедно со Руси!

admin
Преку 200 милиони изнесува штетата од лажниот стечај на електраната „ТЕ-ТО“ и со истата освен што е оштетена „Топлификација“, оштетен е и државниот буџет –...
ВЕСТИ

Анѓушев го напушта бродот кој тоне и не сака да се појави пред неговите сограѓани

admin
На трибината која се одржа вечерва во Велес не присуствуваше вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев. Не било ништо чудно доколку не станува збор за...
ВЕСТИ

„Лидер“: Анѓушев ја злоупотребувал функцијата за изборни цели?

admin
Свиркачи до Економски Лидер доставија скандалозна снимка каде вицепремиерот Кочо Анѓушев ветува изградба на пат во Сливник, Велешко односно асфалтирање, а за возрат бара да...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Народна банка против Анѓушев- растот на странските инвестиции проектиран на минорни 3,2 %

admin
Народна банка не го дели ентузијазмот на Владата кога станува збор за странските инвестиции. Имено, проекциите на Народна банка се дека инвестициите ќе растат само...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Фирмата „Минка-Енерготек“ каде Мицкоски е косопственик со само 7%, конкурирала кога Мицкоски не бил советник

Ferad Aruc
Одродената и криминална власт на СДСМ е исплашена бидејќи граѓаните ги препознаа нивните антидржавни политики и секојдневно се сведоци на општиот грабеж кој го спроведува...
МАКЕДОНИЈА

Тасева: Анѓушев ми се закани за објавите за „Фени“, Заев ми се извини во негово име

Ferad Aruc
Вицепремиерот за економски прашања во Владата, Кочо Анѓушев, се заканил со тужба на Слаѓана Тасева, претседателка на „Транспаренси интернешнал – Македонија“, за објавите во кои...
ВЕСТИ

Анѓушев во Вашингтон: Инвеститорите од Америка се добредојдени во Македонија

admin
Инвеститорите од Америка се добредојдени да инвестираат во Македонија, а Владата ги презема сите чекори со кои гарантира стабилна и поволна бизнис клима. Ова го...