vesti24.mk

Tag : Коњ

ВЕСТИ

Автомобил удри коњ на магистралата Гостивар-Кичево, животното усмртено на лице место

admin
Во несекојдневна сообраќајна несреќа на магистралниот пат Гостивар-Кичево едно лице е повредено и бил усмртен еден коњ. Според СВР Тетово, вчера околу 19 часот и...
ЗАБАВА

Жена сакаше да удри коњ по глава: Реакцијата на полицаецот, иако насилна, сите ја пофалија (ВИДЕО)

admin
На испраќањето на старата година се случи невообичаен инцидент што беше снимен со камери во центарот на градот Аделаида, Австралија. На снимката се гледа жена...
ЗАБАВА

Сопственикот одлучил да го следи својот коњ која секоја вечер исчезнувал , кога видел, не можел да си поверува

Ferad Aruc
Оваа снимка е доказ дека коњите знаат да бидат многу паметни животни. Сопственикот на овој коњ секој ден бил во чудо се прашувал зошто секоја...