vesti24.mk

Tag : крадец

ЗАБАВА

Поучна проказна: Има нешто положо од кражба и некој полош од крадец

admin
Еднаш, многу одамна, живеел некој старец којшто постојано ширел некакви гласини. Еден ден тој раскажал дека неговиот сосед е крадец. Како резултат на тоа, младиот...
ЗАБАВА

Момче се обиде да ограби баба, но брзо зажали за таа идеја: Реакцијата на бабичката е за “секоја чест“ (ВИДЕО)

admin
Едно од видеата кои ја фасцинираа интернет заедницата минативе денови се однесува на баба која им ги „помрси конците“ на разбојниците. Додека бабата си седеше...
ЗАБАВА

Цела Англија и се смее на полицијата- споделија фотографија од крадец кој го бараат, но ваков лик има само во цртаните (ФОТО)

admin
Англиската полиција бара маж кој ограбил жена, па по тој повод објави и цртеж од неговиот лик опишувајќи го како лик кој учествувал во грабежот...
ЗАБАВА

Ќе ве заболи срцето од очајната порака на една мајка до крадецот: Врати ми ја само косичката на мојата мртва ќерка

admin
Кирсти Болдвин од Велика Британија се нашла на мета на крадец кој ѝ ја украл торбицата, па јавно му се обрати да ѝ врати само...
ЗАБАВА

Ограбувал жена пред банкомат, па му паднало жал кога ѝ ја видел сметката (ВИДЕО)

admin
Еден необичен кинески крадец привлече доста внимание на Интернет кога ограбил жена, па потоа и ги вратил парите. Тој од позади грб ја ограбил жената...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Снимено крадење во скопски ГТЦ (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Утрово купувачка која посетила продавница за чевли во скопски ГТЦ останала брз својот новчаник и мобилен телефон откако била ограбена од непозната жена. Кражбата може...
ЗАБАВА

Крадец по гаќи пропаднал низ плафон на ресторан: Се истепал со гостите и побегнал, а еве зошто не носел панталони (ВИДЕО)

admin
Полицијата во Алабама соопшти денеска дека крадец без панталони пропаднал низ плафон на ресторан, се истепал со гостите и побегнал. Шефот на полицијата во местото...
ЗАБАВА

(ФОТО) Крадец се заглавил во оџак, полицијата го спасила, а никогаш нема да ви падне на памет колкава казна му се заканува

admin
Дваесет и тригодишен маж од Боливија бил уапсен поради кражба, а неговото  дело не било тешко да се открие, со оглед на тоа што после...
ЗАБАВА

Дедо Мраз меѓу криминалците: Сакал да бега преку оџак, но експресно се покаја за одлуката

admin
Дваесетгодишно момче од Боливија е уапсено поради кражба, а неговото злосторство не било тешко да се открие со оглед на тоа што се заглавило во...
ЗАБАВА

Камерите фатија доста необична кражба: Нема да верувате кога ќе видите што украде овој крадец (ВИДЕО)

admin
Во еден арапски град, во вечерните часови во двор на недовршена куќа влезе крадец. Тој не знаеше дека во куќата се поставени камери. Како што...