vesti24.mk

Tag : крадци

ВЕСТИ

Претреси во Кондово и Скопје, приведени крадци

admin
Полициски службеници од ЕВР -ОКР Ѓорче Петров, по претходно добиена судска наредба во врска со извршена тешка кражба, на 26.12.2020 извршија претреси кај Е.Б. (22)...
ЗАБАВА

Мал херој: Дома им влегле крадци со оружје, тој ги нападна со играчките (ВИДЕО)

admin
Момчето Дејвид (5) од Индијана стана херој кога го спаси семејството од вооружени крадци кои упаднаа во нивната куќа. Како што може да се види...
ВЕСТИ

Приведени крадци од струмичко-меѓу нив и малолетник

admin
Отсекот за криминалистичка полиција при СВР Струмица, на 09. и 10.10.2020, по претходни оперативни сознанија, во с.Иловица, струмичко, од слобода лиши три лица поради сомнение...
ЗАБАВА

Урнебесно видео: Крадци на накит не можат да излезат од ограбената продавница

admin
На Интернет кружи видео снимка од тројва крадци кои минатата година ограбиле продавница за накит во Лондон. Снимката повторно станала актуелна бидејќи еден од крадците,...
ЗАБАВА

Побегнале од ресторанот без да ја платат сметката- сопственикот се сетил на оргинална освета со која се воодушевува цела земја (ВИДЕО)

admin
Група млади луѓе во еден англиски град направиле сметка од 248 евра, но „заборавиле“ да ја платат па си заминале од локалот каде седеле. Но,...
ЗАБАВА

Деца украле трактор, но тоа им било малку- со него стигнале до аеродромот и украле авион: Ова е полициската казна за нив!

admin
Двајца малолетници се уапсени откако претходно украле авион од локалниот спортски аеродром. Тинејџерите на возраст од 14 и 15 години од Јута, САД биле на...
ЗАБАВА

Oва мало девојче не знае за страв: Крадци го нападнаа нејзиниот татко и ги ограбиле, а таа храбро им се спротивстави (ВИДЕО)

admin
Сигурносните камери на еден приватен имот на Филипини снимиле една навистина драматична сцена. 8-годишната Бриела Миниа играла пред својот дом, кога се појавиле 4 машки...
Uncategorized

Крадци влегле во двор, а тој за своето семејство направил нешто неверојатно – тажно и храбро

admin
Кучето не е само домашно милениче, туку и член на семејството. Во градот Мераук, во Индонезија, Ачи Виџаја го пронашол своето куче пред умирање, во...