vesti24.mk

Tag : кражба

ВЕСТИ

Апсење во скопски Чаир: 45.годишник одзел чанта во маркет на вработена откако со пиштол и се заканувал

admin
Денеска (28.09.2021) во 12.00 часот на ул.„Џон Кенеди“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Чаир и Полициската станица Бит Пазар го лишиле од слобода...
ВЕСТИ

Приведен 42. годишник од скопско Зелениково – бил баран со потерница, а еве и зошто!

admin
На 27.09.2021 во 17.00 часот во с.Зелениково, скопско, полициски службеници од Оперативен тим Потраги од ЕВР Аеродром и Драчево го лишиле од слобода З.З.(42) од...
ВЕСТИ

Велешанец три пати „оперирал“ во иста спортска обложувалница- конечно го фатиле

admin
СВР Велес поднесе кривична пријава против К.Г.(30) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела, две за „тешка кражба на дрзок...
ВЕСТИ

Уапсен жител на Македонски Брод, бил затекнат при извршување кражба

admin
На 23.07.2021 во 14.05 часот, полициски службеници од Полициската станица Македонски Брод го лишиле од слобода Г.Б.(51) од Македонски Брод затоа што бил затекнат при...
ВЕСТИ

Приведени тинејџери, признале пред полицијата какво дело направиле

admin
На 19.07.2021 во 09:00 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар ги лишиле од слобода М.К.(18) од Гостивар и 17-годишен малолетник од Кочани,...
ВЕСТИ

Кавадарчани си пазареле со украдена кредитна картичка- си добија кривична

admin
СВР Велес поднесе кривична пријава против В.П.(26) од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „оштетување и неовластено навлегување во...
ВЕСТИ

Расчистени кражби на велосипеди кои биле украдени во мај и јуни 2019 година

admin
Секторот за внатрешни работи Скопје – Полициска станица Бит Пазар, по преземени мерки и активности, расчисти неколку кражби на велосипеди на територијата на Скопје. На...
ЗАБАВА

Украл полициски автомобил и удрил во дрво, но нешто сосема друго ја шокираше полицијата кога го пронајде

admin
Официјални претставници од канцеларијата на шерифот во Флорида изјавија дека Џошуа Шенкер (22) е уапсен откако полицијата објавила направил тешка кражба. Украл автомобил, со кој...