vesti24.mk

Tag : кралот лав

ЗАБАВА

ВО ВИСТИНСКИ МОМЕНТ: Мајмун го држи своето младенче како во сцена од анимираниот филм Кралот Лав (ФОТО)

admin
Фотографот Дафна Бен Нун, го фотографирала моментот кога мајмунот го држи своето младенче свртено кон сонцето. Фотографијата е направена во Зимбабве. Сцената од култниот анимиран...