vesti24.mk

Tag : кралска венчавка

Uncategorized ЗАБАВА

Имало и солзи: Принцот Хари два дена пред венчавката ѝ се јавил на својата поранешна девојка

admin
Принцот Хари, два дена пред венчавката со американската актерка Меган Маркл, наводно водел долг и прилично емотивен телефонски разговор со својата поранешна девојка Челзи Дејви....
ЗАБАВА

Голема поврзаност меѓу папата, кралската венчавка и Ливерпул: Неверојатен низ на случајности или нешто друго?

admin
Светските случувања често се случуваат во необичен низ, па неретко сфаќаме дека историјата на некој начин се повторува. Еден корисник на Твитер воочи сличен феномен,...