vesti24.mk

Tag : Кралски свадби

СВЕТ

Еве ги разликите меѓу двете венчавки на кралските свадби на островот (ВИДЕО)

admin
Од бакнеж до процесија, дефинитивно имало одредени разлики помеѓу двете кралски свадби. How Harry & Meghan's Wedding Compares to Will & Kate's From the kiss...