vesti24.mk

Tag : Крал

ЗАБАВА

На грчкиот остров Миконос крвнички претепан телохранителот на „кралот на Инстаграм“

admin
Никос Аравантинос, личен телохранител на „кралот на Инстаграмот“, Дан Билзериан крвнички беше претепан од една група од 15 француско-алжирски туристи на грчкиот остров Миконос. Инцидентот...
СВЕТ

Погребот трае 5 дена и чини 90 милиони долари: Последен поздрав со починатиот крал на Тајланд

admin
Тајланд вчера го одбележа почетокот на погребната церемонија којашто ќе трае следните пет дена на кралот Бумибол Адилјаде со будистички обред на кој присуствуваа членовите...