vesti24.mk

Tag : краставица

ЗАБАВА

Интернетот полуде по овој пијалок: Чудесна вода со краставица и чија за детоксикација и слабеење

admin
Чаша обична вода е најдобриот пријател на организмот, а може да стане уште покорисна ако додадете малку храна или зачини на неа. Интернетот скоро полуде...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Краставицата ја зголемува желбата за секс кај жените, медот кај – мажите

admin
Афродизијаците делуваат на два начина… Некои намирници создаваат сексуална желба дејствувајќи врз умот, а други – со испраќање импулси на одредени делови од телото. На...
ЗАБАВА

Овие намирници треба да ги користете за да ги отстранете штетните токсини од телото

admin
Одредени намирници се толку можни што неверојатно брзо ќе ги исфрлат сите отрови кои се насобрале во цревата и ќе го забрзаат метаболизмот. Затоа трудете...