vesti24.mk

Tag : краставички

ЗАБАВА

Јадете ги почесто: Киселите краставички ќе ви го чуваат здравјето

admin
Киселите краставички содржат голема количина вода, протеини, многу малку маснотии и диетални влакна. Покрај тоа, тие се богат извор на минерали, вклучувајќи калиум, натриум и...
ЗАБАВА

Првоаприлската шега на „Мекдоналдс“ ги разлути купувачите (ВИДЕО)

admin
Еден ресторан на Мекдоналдс во Австралија успеа да налути дел од купувачите со својата првоаприлска шега, но не затоа што билa претерана (како што би...