vesti24.mk

Tag : Крај на кариера

СПОРТ

Крај на една голема ера: Иниеста по 20 години ја напушта Барса

Ferad Aruc
Интерецни вести пристигнуваат од Каталонија. Имено, капитенот на Барселона, Андреас Иниеста, би можел да го напушти овој клуб после 20 години. Како што тврдат каталонските...