vesti24.mk

Tag : Крвав снег

ЗАБАВА

„Крвав снег“ на Алпите: Изгледа егзотично, но е последица на нешто загрижувачко (ФОТО)

admin
Локалното население веќе избра и име за овој природен феномен, па едни го нарекуваат „крвав снег“, а други „снег од лубеница“. Француските научници изразија загриженост...